Výuka japonštiny

Pro úvod, představu a možnost srovnání jen málo slov o historii obyvatel a osidlování.

Historie Japonska, respektive období kultury Džómon, jejímiž obyvateli byli převážně polo-kočovné společnosti lovců, sahá do historie asi 11.000 let př.n.l. Existují tedy kvalifikované domněnky, že tito lidé byli předchůdci dnešních Japonců. První Slované se na území Česka objevili v 5. století našeho letopočtu.

Evropské jazyky

 Většina evropských jazyků má základy v latině, kdo studoval cizí jazyk, ví, že například francouzština má mnohé podobné například se španělštinou (do desíti počítají oba téměř stejně), že slovanské jazyky jako je polština, ruština, čeština jsou si dost podobné a že pokud Čech mluví pomalu, Polák, neznalý našeho jazyka se může umět zorientovat. O češtině a slovenštině ani nemluvě. Mnoho cizích výrazů je shodných, mnoho jazyků má obdobná pravidla, například skloňování, časování. Pro příklad francouzština skloňuje velmi podobně jako čeština.

Japonština vs. Evropan

 Při výuce japonštiny na toto vše lze zapomenout. Evropanovi, který japonštinu začíná studovat, se zdá na první pohled nelogická, odporující úplně všem pravidlům. Už jen ta skutečnost, že japonština používá ne jednu, ale hned tři druhy písemného projevu: Hiragana, Katakana a Kanji.

 Jakmile se však ponoříme hlouběji do studia japonštiny, nezbývá než smeknout před jejím propracováním a sofistikovaností, která se vyvíjela po celá staletí. Ve své podstatě je zcela logická a naprosto geniálně snadná. Jediné co je třeba na začátku udělat je mít chuť učit se a zcela otevřít mysl. Nelpět na poznaných pravidlech a z počátku nebazírovat na detailech.

Rodilý mluvčí

HPZ organizuje výuku japonštiny s rodilou mluvčí, která již více než 10 let žije v České republice a která velmi dobře ovládá Český jazyk.

Kde trénujeme

Každé pondělí a středu
Oddíl C (začátečníci): 16:00 - 17:00
Oddíl B (pokročilí): 17:00 - 18:00
Oddíl A (závodníci): 18:00 - 19:00